MENU

Koło medialne

II TARNOGÓRSKIE ZAWODY SPEEDCUBINGOWE – wyniki

16 maja 2015 r. w  Publicznym Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach odbyły się  II TARNOGÓRSKIE ZAWODY SPEEDCUBINGOWE. Koordynatorką i pomysłodawczynią zadania była pani  Agnieszka Masłowska (pomoc techniczna Dariusz Klimek).

Partnerzy i sponsorzy: Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Przyjaciół „Tarnogórskiej Jedynki”, Magiczna Kostka, Matyrafa&travel, prywatni sponsorzy

W zawodach ogólnie wzięło udział 102 zawodników w różnym wieku z : Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Świerklańca, Piekar Śląskich, Brynka, Wieszowej, Ożarowic, Krupskiego Młyna, Potępy, Wołczyna, Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Gostynia. Kibicowało im ponad 100 oglądających. Zawodnicy w rywalizacji indywidualnej i drużynowej o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry układali na czas kostki: 2x2x2, 3x3x3 oraz pyraminx.

Kategorie:

Od 9.00 do 13.30:

  1. Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach ( tu zawody odbyły się 15 maja 2015 r.; zawodnicy układali jedną ściankę kostki 2x2x2)
  2. Przedszkolacy i klasy I-III
  3. Szkoły Podstawowe – klasy IV-VI
  4. Gimnazjalistki
  5. Gimnazjaliści
  6. Młodzież szkół średnich i dorośli
  7. Rywalizacja drużynowa szkół podstawowych i gimnazjów o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry

Od 14.00 do 15.30:

Kategoria OPEN (16 najlepszych zawodników z Tarnowskich Gór, Wieszowej, Wołczyna, Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Gostynia )

Wyniki:

Rywalizacja drużynowa szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15 Tarnowskie Góry

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 Tarnowskie Góry

III miejsce - Szkoła Podstawowa Krupski Młyn

Rywalizacja drużynowa gimnazjów o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

II miejsce - Gimnazjum Wieszowa

III miejsce - Gimnazjum Brynek

 

Pozostałe wyniki i czas w sekundach:

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach:

Konkurencja 2x2x2 (jedna ścianka):

I miejsce - Gołkowski Adrian

II miejsce - Drzensla Katarzyna

III miejsce - Kaczmarczyk Szymon

 

Przedszkolacy i klasy I-III:

 

Konkurencja 2x2x2 (jedna ścianka):

I miejsce – Jakub Gruszka 1,54 (SP 10 Tarnowskie Góry)

II miejsce - Natalia Terlecka 4,49 (SP 6 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Kamila Wylenżek 6,31 (SP 11 Tarnowskie Góry)

 

Konkurencja 3x3x3 (jedna ścianka):

I miejsce - Jakub Gruszka 12,58 (SP 10 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Natalia Terlecka 13,47 (SP 6 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Adam Puchała 16,67 (SP 11 Tarnowskie Góry)

 

 

Konkurencja pyraminx (jedna ścianka):

I miejsce - Jakub Gruszka 14,87 (SP 10 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Lena Janecka 20,98  (Przedszkole nr 9 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Tymoteusz Markowski 147,78 (SP 15 Tarnowskie Góry)

 

Klasy IV - VI

 

Konkurencja 2x2x2:

I miejsce – Maciej Pająk 3,73 (SP 15 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Łukasz Kasprzak 6,12 (SP 9 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Dawid Bonk 8,03 (SP 9 Tarnowskie Góry)

 

Konkurencja 3x3x3:

I miejsce – Maciej Pająk 16,01 (SP 15 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Łukasz Kasprzak 25,55 (SP 9 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Adam Trąba 43,51 (SP 15 Tarnowskie Góry)

 

Konkurencja pyraminx

I miejsce – Maciej Pająk 9,18 (SP 15 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Łukasz Kasprzak 10,06 (SP 9 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Adam Trąba 13,29 (SP 15 Tarnowskie Góry)

 

Gimnazjalistki

 

Konkurencja 2x2x2:

I miejsce – Julia Drewniok 5,94 (Gimnazjum Salezjanie Tarnowskie Góry)

II miejsce – Wiktoria Kołtun 14,62 (PG 1 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Sonia Gajda 18,06 (PG 1 Tarnowskie Góry)

 

Konkurencja 3x3x3:

I miejsce – Julia Drewniok 19,02 (Gimnazjum Salezjanie Tarnowskie Góry)

II miejsce – Adrianna Domarecka 42,73 (PG 1 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Dominika Jarząbek 46,99 (PG 1 Tarnowskie Góry)

 

 

Gimnazjaliści

 

Konkurencja 2x2x2:

I miejsce – Adam Kolanus 5,27 (Gimnazjum Wieszowa)

II miejsce – Bartosz Janecki 5,46 (PG 3 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Kamil Henkelman 6,39 (PG 2 Tarnowskie Góry)

 

Konkurencja 3x3x3:

I miejsce – Kamil Henkelman 14,18  (PG 2 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Adam Kolanus 15,78 (Gimnazjum Wieszowa)

III miejsce – Bartosz Janecki 20,65 (PG 3 Tarnowskie Góry)

 

 

Konkurencja pyraminx

I miejsce – Adam Kolanus 7,68 (Gimnazjum Wieszowa)

II miejsce – Olaf Łukomski 8,73 (PG 1 Tarnowskie Góry)

III miejsce – Wojciech Pilarski 9,19 (Gimnazjum Brynek)

 

Młodzież szkół średnich i dorośli

 

Konkurencja 2x2x2:

I miejsce – Mieszko Masłowski 5,07 (II LO Tarnowskie Góry)

II miejsce – Dominik Szczepański 8,37 (ZSTU Tarnowskie Góry)

III miejsce – Robert Dybich 9,02 (I LO Tarnowskie Góry)

 

Konkurencja 3x3x3:

I miejsce – Mieszko Masłowski 14,13 (II LO Tarnowskie Góry)

II miejsce – Piotr Janecki 22,46 ( dorosły Tarnowskie Góry)

III miejsce – Dominik Szczepański 22,83 (ZSTU Tarnowskie Góry)

 

 

Konkurencja pyraminx

I miejsce – Mieszko Masłowski 5,51 (II LO Tarnowskie Góry)

II miejsce – Dominik Szczepański 16,02 (ZSTU Tarnowskie Góry)

III miejsce – Piotr Janecki 16,52 ( dorosły Tarnowskie Góry)

 

OPEN

 

Konkurencja 2x2x2:

I miejsce – Maciej Pająk 3,94 (SP 15 Tarnowskie Góry)

II miejsce – Mieszko Masłowski 4,11 (II LO Tarnowskie Góry)

III miejsce – Kamil Pomietło 4,14 (Zabrze)

 

Konkurencja 3x3x3:

I miejsce – Paweł Berg 12,51 (Częstochowa)

II miejsce – Mieszko Masłowski 13,44 (II LO Tarnowskie Góry)

III miejsce – Maciej Pająk 14,84 (SP 15 Tarnowskie Góry)

Konkurencja pyraminx

I miejsce – Mieszko Masłowski 5,86 (II LO Tarnowskie Góry)

II miejsce – Adam Kolanus 6,31 (Gimnazjum Wieszowa)

III miejsce – Jarosław Orzeł 7,24 (Gostyń)

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
    Budynek główny: ul. Korczaka 2
    42-600 Tarnowskie Góry

    Budynek B: ul. Sobieskiego 5
    42-600 Tarnowskie Góry
  • (+32) 285-40-92

Galeria zdjęć